Bemålat trä, varierande mått och utförande
Bruksslitage. Några delar med skador
Formgivna av Grete Wendt 1923.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10