NILS JONSSON, bord, Bra Bohag, Troeds, 1900-talets andra hälft.

Brännmärkt. Fanerat med teak. Med en iläggsskiva, längd 110 cm, bredd 41 cm. Bord utan iläggsskivan, diameter 110 cm.

Bruksskick. Smärre repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK