Ek. Skuren dekor. Fast stoppad sits klädd med skinn. Pärlspikad dekor. Sitthöjd 48. Bredd 50-62. Djup 45-57. Höjd 108-116 cm.
Slitage. Repor. Maskstungen. Renoverad. Senare klädsel.