Betsat. Delvis fanerat med rot. En låda i front. Uppsats med fyra lådor samt ett hyllplan. Bredd 116. Djup 75. Höjd 150 cm.
Slitage. Repor. Märken. Lagning. Smärre fanerskador. Delvis maskstungen. Torrsprickor. Nyckel saknas.