SKRIVBORD, Märkt SMI Svensk Möbelindustri, 1930-tal.

Fanerad. Front med skåp samt två lådor. Motsatt sida med hyllplan. Längd 120 cm. Djup 65 cm. Höjd 74,5 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK