KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, BRICKA SAMT kakfat, Musselmalet "Helblonde" porslin 1900-tal (5).

Kaffekanna modellnummer 1202, höjd 29 cm.
Sockerskål modellnummer 1112, höjd 7,5 cm.
Gräddkanna modellnummer 1032, höjd 10 cm.
Bricka modellnummer 1195, 24 x 16 cm.
Kakfat modellnummer 1023, diameter 17 cm

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    3 500
    340 EUR
    385 USD

    Budhistorik (12 bud)
    6 6 dec 19:333500SEK
    4 6 dec 15:023300SEK
    5 5 dec 21:283100SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes