JOSEF FRANK, vägghylla, modell 2085, Firma Svenskt Tenn, omkring 1900-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Tre hyllplan. Genombrutna sidor. Bredd 34 cm, djup 17 cm, höjd ca 70 cm.

Bruksslitage och mindre fläckar. Fanerskador och avfall av en upphängningsanordning på bakstycke.

Utropspris
3 000 SEK