Fanerad med mahogny. Tre hyllplan. Genombrutna sidor. Bredd 34 cm, djup 17 cm, höjd ca 70 cm.
Bruksslitage och mindre fläckar. Fanerskador och avfall av en upphängningsanordning på bakstycke.