PLANSCHVERK, C.L. Billmark, "Aquarell-Lithographier och Tontryck - Teckningar efter naturen Sverige", 1800-talets slut.
Interiörer och exteriörer i Stockholm. Halvfranskt band med präglat monogram TL. Sex planscher (fotolitografier). Invändigt med fläckar. Vissa sidor med skador. Bandet med nötta hörn samt skadad rygg. 57 x 41 cm.
Se beskrivning.