Bestående av:
12 st, mattallrikar, Ø ca 26 cm,
12 st, assietter, Ø ca 21 cm,
12 st, djupa tallrikar, Ø ca 21 cm,
2 st, karott med lock, Ø 19 cm, höjd ca 13 - 16 cm,
1 st, djup skål, Ø 23,5 cm,
3 st, ovala fat, 21,5 - 37 cm,
1 st, kanna, ca 8 cm.
Bruksslitage, några delar med kantnagg. Smärre repor.