SKÅL PÅ FOT, glas och silver, omkring sekelskiftet 1900.

Fot i silver. Slipad skål med underfång i opalglas samt blåtonat överfång, målad dekor av blomster. Diameter 28 cm, höjd 13 cm.

Slitage. Flertal nagg.

Utropspris
2 000 SEK