TERRIN och SÅSKANNOR, ett par, "Nejlika", ur IKEA:s 1700-tals serie, 1990-tal.
Dekor i blått. Terrinen med lock och underliggande fat. Terrinens längd 33 cm inkl hänklar, fatets längd 33 cm. Såskannornas längd 20 cm.
Samtliga i resp. tygklädd originalkartong.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.