Glas Servisglas
1121631
ERIKA LAGERBIELKE, glasservisdelar, 22 st, "Intermezzo", Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Etikettmärkta. Bestående av:
4 st, rödvinsglas, 19,5 cm,
4 st, cocktailglas, 17 cm,
4 st, konjakskupor, 24,5 cm,
4 st, whiskeyglas, 10 cm,
4 st, glas, 15 cm,
1 st, skål på fot, höjd ca 20 cm, diameter 23 cm,
1 st, fat på fot, höjd ca 14 cm, diameter 33,5 cm,

Bruksslitage, ställvis smuts.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK