MAT- OCH KAFFESERVIS, 95 delar, porslin, Hackefors, 1900-talets mitt.

Dekor av Vinblad:
12 mattallrikar, diameter 24 cm
12 entré tallrikar
9 frukostskålar
14 assietter
8 soppskålar med sex fat
10 mockakoppar med fat
11 tekoppar med fat6
6 serveringsfat
1 skål på fot
2 skålar
6 lövformade skålar
1 choklad kopp med fat
1 såsskål
1 kaffekanna
1 bricka
1 sockerskål
1 gräddkanna

Smärre bruksslitage. Några mindre nagg.

Utropspris
3 000 SEK