SOFFA MED BORD, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Målade och bronserade, med skurna och svravade dekor.
Soffa med fast, stoppad sits, delvis stoppade armlän och rygg. Längd 180 cm, sitthöjd 46 cm.
Bordets längd 97 cm, bredd 57 cm, höjd 74,5 cm.
Senare målning. Färgbortfall. Märken. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.