MONICA BRATT, GLASFÖREMÅL, 19 delar, rött glas, Reijmyre, 1900-talets mitt.
Kanna, två skålar på fot, vas, skål, tolv seltersglas, sockerskål och gräddkanna. Höjd 5 - 19 cm.
Några mindre nagg. Smärre bruksslitage.