SVEN-ARNE GILLGREN, "Ambassad", besticksservis 77 delar, silver, GAB, Stockholm. 1960-tal.
12 st bordsgafflar
12 st bordsknivar,
12 st bordsskedar,
12 st efterrättsskedar,
4 st smörknivar,
12 st smörgås-/efterrättsgafflar,
12 st smörgås-/efterrättsknivar.
1 st serveringssked.
Vikt ca 2208 g.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.