PIPOR, 3 st, huvudsakligen 1800-tal, en daterad 1711.

Två pipor av snidat trä i form av hund daterad 1711 samt med dekor av löv märkt "Fleur Briar", en pipa av svärtat trä samt porslin. Längd 41 - 75 cm.

Bruksskick med slitage. Smärre sprickor.

Utropspris
2 000 SEK