VINGLAS, 12 stycken, snarlika. Ryssland, kejserliga glas manufakturen, 1800-tal.

Konande cuppa, balusterben, fyrkantig fot, förgylld dekor. Snarlika. H ca 10.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V7

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Thérèse von Rosen

    Thérèse von Rosen
    Representant

    therese.vonrosen@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 10 000 SEK

    2 222
    216 EUR
    245 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (4 bud)
    412 dec 10:442222SEK
    3 6 dec 19:442000SEK
    2 6 dec 10:571500SEK