KLAFFBORD, barnmodell, 1800-talets första hälft.

Målat. En låda i sarg. En fällbar klaff á 54 cm. Enkelgrind. Totallängd 97, bredd 59,5, höjd 60,5 cm.

Senare målning. Slitage. Torrsprickor. Maskstungen.

Utropspris
2 000 SEK