SKÅP, rokoko, 1700-tal.

SKÅP, rokoko, 1700-tal.

Tudelat. Målat. Överdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan och lådor. Underdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 118, djup 46, höjd 194 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Ett senare lås.

Utropspris
8 000 SEK