OKÄND KONSTNÄR 1800/1900-tal. Akvarell med täckvitt, otydligt signerad samt daterad Amalfi -91 (?).
Italiensk kustvy från Amalfi. Bildyta: 16,5 x 11,5 cm.
Mjuka veck. Gulnad.