Signerat "A N O". Motiv av tuppar och blommor. Fodrat och kantat bakstycke. Öljetter för upphängning. Längd 89 cm, höjd 52 cm.
Färgerna bleknade. Fläckar. Lagningar. Åldersrelaterat slitage.