Oidentifierad mästarstäpel.
Patén (oblatfat) 11,5 cm.
Oblatask, invändigt förgylld 7 cm.
Nattvardskalk, invändigt förgylld 14 cm.
Två glasflakonger med silverlock 12 cm.
Vikt utan flakonger 285 gram. I originaletui.
Smärre slitage. Skador på etui. Nyckel saknas.