Skaft i metall, blad i stål. Tillverkarens stämplar.
12 gafflar, längd 20,5 cm
12 knivar, 25,5 cm
12 knivar, 21,5 cm
12 matskedar, ca 20,5 cm
12 teskedar, 13,5 cm
Serveringsbestick, sked och gaffel, längd 25 cm.
I schatull märkt Julian et Fils, Cannes.
Två knivskaft med ytskador. Smärre slitage.