VÄVD TAPET, gobelängteknik, ca 202,5 x 155 cm, möjligen Frankrike, 1800-talets slut -1900-talets förra hälft.

Polykromt landskap med pastoral scen. Bård med blommor och blad. Inskription. Ull och silke. Trasigt foder.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador.

Utropspris
6 000 SEK