Stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, liten sekundvisare, flexlänk (ej original), ca 1951
Cal 27 M, boett nr 5714.1/677 serie nr 8220956
Åldersrelaterat slitage. Repor. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.