ALVAR AALTO, VÄGGHYLLOR, ett par, modell 112A, Artek, 1900-talets andra hälft.

Oljad björk. Bredd 89,5 cm, djup ca 26,5 cm, höjd ca 24 cm.

Nyoljade. Bruksslitage med märken. Mindre lagning.

Utropspris
3 000 SEK