ÅKE ERICSON, Fotobok Åke Ericson inklusive signerat och numrerat gelatinsilverfotografi.
"Kosovo in Progress". Inbunden bok med textilklädd hård pärm i matchande box 30 x 32,7 x 3 cm. Signerad av fotografen på försättsbladet. Förord av Kofi Annan. Publicerad 2011. Gelatinsilverfotografi signerad och numrerad 33/50 a tergo. Bildyta 14,3 x 9,5 cm. Bladstorlek 17,5 x 12,5 cm.
Obetydligt slitage på bokens pärm och box. Fotografi i utmärkt skick.