18K guld, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, liten sekundvisare, ca; 1947
Cal 88, boett nr 1229286, verknr 1154904
Åldersrelaterat slitage. Repor. Ojämn form på bakboett. Skadat glas. Ingen servicehistorik föreligger varför funktion ej garanteras och en genomgång rekommenderas. Fungerar vid enklare test.