Blomsterdekor i famille rose. Tallrik 23 cm. Fat 27,5 cm. Såssnipa 21,5 cm. Mugg 14,5 cm.
Nagg. Mugg, tallrik och fat med sprickor. Talltik och mugg med kantlagningar.