SPEGELLAMPETTER, ett par. Barockstil, delvis 1700-tal, troligen Italien.

Förgyllt tenn i ramverk. Lös svängd ljusarm. Höjd exkl ljusarm 36 cm.

Spricka i glas. Bräckage i tenn. Omarbetade och kompletterade. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
10 000 SEK