UPPSATSSKÅL samt TALLRIKAR, tre stycken, porslin. Meissen, 1900-tal.

Uppsatsskål med två putti uppbärandes genombruten skål. Dekorerad med blommor och blad. Höjd 32 cm (skador).

Tallrikar, med dekor av växter, med gallerkant, diameter 21,3-24,3 cm (alla andra sortering samt smärre nagg).

Skador, nagg.

Utropspris
4 000 SEK