Fem KOPPAR med sex FAT, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i Kangxi stil. Diameter på fat 13 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Ett fat med kantspricka. Ett fat med smärre kantnagg. Koppar med kantnagg.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    5 208
    491 EUR
    558 USD

    Budhistorik (19 bud)
    111 feb 18:275208SEK
    3A11 feb 18:265008SEK
    111 feb 18:265000SEK