ARMBAND, 14K guld och snidad krysopras, polska stämplar, kvitto och värdering medföljer.

Total vikt 73,4 g. Längd och bredd ca 18 cm och 3,5 cm. Enligt uppgift ursprungligen beställt av en polsk prins.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Slitage. Repor. Nagg.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Unni Trolle

    Unni Trolle
    Gemmolog, värderare

    unni.trolle@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 7 000 SEK

    Slutpris

    5 420
    516 EUR
    581 USD

    Budhistorik (5 bud)
    311 feb 15:285420SEK
    2A11 feb 15:225220SEK
    311 feb 15:225200SEK
    Acceptpris på 5 000 SEK uppnåddes