SKRIN, 2 stycken tidigt 1800-tal.

Fanerade med valnötsrot respektive alrot. Beslag av metall. Bredd 22, djup 14,5. höjd 11 cm respektive bredd 17, djup 12, höjd 10,5 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK