NANNY STILL, LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Majakka" (Fyr), Riihimäen Lasi. Modellen formgiven 1973.
Höjd 33 och 34 cm. Den ena med löstagbar, original ljushållare.
Den ena med ett smärre nagg samt smärre slitage.