VINGLAS OCH BRÄNNVINSFLASKA, glas, 1700-tal och 1800-tal.

Graverad dekor. Flaskan med Carl XIV Johans monogram och daterad 1838. Höjd 16,5 respektive 19 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK