Rund skiva av svart sten på mahognyfanerad centralfot på tre volutsvängda ben, diameter 96, höjd 69 cm
Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Repor. Nagg. Märken.
Charlottenlunds gård, Ystad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10