OMEGA, Constellation, Electronic (f 300, OM Swiss Made OM), Chronometer, armbandsur, 35 mm.

18K guld, stämgaffel, plexiglas, datum, länk i 18K guld, totalvikt ca 83 gram, ca 1972.

Caliber Cal 1250 (ESA 9162), Boett nr. 198003/715909, Serienr 35747789.

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Gravyr. Repor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - J398

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Graflund

    Johanna Graflund

    johanna.graflund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 20 000 SEK

    Slutpris

    18 501
    1 760 EUR
    1 984 USD

    Budhistorik (13 bud)
    916 feb 15:1418501SEK
    8A16 feb 15:1418001SEK
    916 feb 15:1418000SEK
    Acceptpris på 16 000 SEK uppnåddes