SYBORD, Louis XV-stil, troligen Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med poppel med flera träslag. Uppfällbar skiva, invändigt med spegel och fack. Två lådor. Beslag av mässing. Längd 62, bredd 43, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, lagningar och skador. Låset ej i funktion.

Utropspris
3 000 SEK