JENS QUISTGAARD, teservis, 20 delar, stengods, "Relief", Kronjyden Nissen/Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
5 tallrikar, diameter 21 cm
1 sockerskål med lock, diameter 12, höjd 7 cm
1 mjölkkanna, höjd 11 cm
12 tekoppar med fat, koppar höjd 5 cm
1 tekanna med lock, höjd 14 cm.
Smärre slitage. Kopp med litet kantnagg.