LAMPBORD/GOLVLAMPA, empire-stil, 1900-talets första hält
Metall och mässing. Skiva av grön sten. Bronserade dekorbeslag i form av girlander, ansikten och bladverk. Avslutande lejontassar. Skärm i textil medföljer. Höjd totalt ca 160 cm.
Slitage. Märken. Bucklor. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.