ANNE-MARIE BOBERG, MATTA, rölakan, ca 204,5 x 134,5 cm, signerad A-M B
Trappstegsmedaljonger i olika bruna, gula, orange och gröna nyanser. Brunmelerad bård indelad i fält.
Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, några saknas.