VASER, ett par, samt MATTERRIN med LOCK, tre delar, porslin. Kina, 1900-tal.

Vaser med motiv av fåglar i blommande trädgård, höjd 28 cm.
Matterrin, tre delad, med motiv av naturmiljö och fåglar, diameter 19 cm.

Slitage, mistor. En skadad vas.

Utropspris
3 000 SEK