Rymdbilder, månlandningar. NASA använde sig av Hasselblads kameror. Uppklistrade på kapa/kartong och ramade. Vardera 69 x 69 cm.
Smärre repor, smärre skador, ytsmuts.
Inköpta på en utställning som Naturhistoriska riksmuseet gjorde för ca 20 år sedan.