Stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, viklås, ca 1993.
Caliber 1150, Serienr. 55003539, Boettnr. 175.0044 / 175.0054 / 375.0044 / 375.0054.
Åldersrelaterat slitage. Smärre repor.