PER DANIEL HOLM, olja på duk/papp-pannå, signerad PH och daterad 1860.
"Det kunde vara näsets gryt....". 39 x 54 cm.
Duk på papp-pannå, smärre färgbortfall, veck, hål i marginalerna.