INGEGERD RÅMAN, två vaser samt skål, glas, 1900-talets senare del.
En vas etikettmärkt Skruf. Skålen med signatur och dedikation undertill daterad 1994. Skål med dekor av stiliserade växtrankor. En vas med slipad dekor av rutmönster. Diameter 12-27. Höjd 10-19,5 cm.
Smärre slitage.