HALSSMYCKE samt ARMRING, 18K vitguld med två stycken 20 dollar guld 1926 och 1922.

Öppningsbara. Fattningar stämplade GIA, 18K, Uppsala 1974. Innerdiameter armring ca 5,5 cm. Höjd halssmycke ca 18 cm. Totalvikt 128 gram.

Konditionsrapport

Smärre bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V41

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson
    Gemmolog, värderare

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CEST

    3 dagar 11 timmar

    Utropspris: 35 000 SEK

    32 000
    3 055 EUR
    3 447 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 33 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    324 apr 16:4632000SEK
    Acceptpris på 32 000 SEK uppnåddes
    224 apr 14:1420000SEK
    123 apr 18:5915000SEK